با موکت ها مهربان تر باشید

paktin family1 Paktin | پاکتین

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. اگر دوست دارید موکت هایتان تمیز و نو بمانند بهتر است به جای تمیز کردنشان به فکر جلوگیری از کثیف شدن و آسیب دیدن آن ها باشید. بعضی اقدامات پیشگیرانه که می توانید برای حفظ موکت هایتان انجام دهید شامل موارد زیر هستند:

  1. به محض ورود به منزل کفش هایتان را در بیاورید. وقتی شما با کفش های خاکی روی موکت ها قدم می زنید ، فشاری که از سوی شما به بافت موکت وارد می شود بیشتر شده و این باعث افزودن گرد و غبار و آلودگی به عمق بافت موکت شما نفوذ کند.
  2. خوراکی و تنقلات را در آشپزخانه نگه دارید. یکی از رایج ترین دلایل کثیف شدن موکت ریختن خوراکی های مختلف روی سطح آن است. اگر شما در خانه بچه دارید یا اهالی خانواده شما به خوردن تنقلات علاقه ی زیادی نشان می دهند ، بهتر است برای جلوگیری از کثیف شدن کفپوش منزل از آن ها بخواهید خوراکی هایشان را در آشپزخانه میل کنند.
  3. در دکوراسیون امروزی گرایش زیادی برای استفاده از موکت های دارای شیار و طرح برجسته وجود دارد. اگر آلودگی به عمق شیارهای موکت نفوذ کند پاک سازی آن خیلی دشوار می شود. برای جلوگیری از این اتفاق سعی کنید ، وقتی کودکتان در حال خوردن خوراکی و تنقلات است ، قسمت های دارای طرح برجسته و شیار را با روانداز بپوشانید.
carpet cleaning services 1 1 Paktin | پاکتین

مراحل حذف لکه از روی موکت

  • مرحله اول

اگر موکت شما با موادی مانند آدامس یا شمع لک شده است بهترین کار این است که ابتدا به روش خراشیدن یا ضربه زدن لکه را برطرف کنید و سپس برای حذف آثار لکه از مراحل بعدی کمک بگیرید. برای پاک کردن لکه ها آن ها را بزنید!

راهکار صحیح برای تمیز کردن لکه از روی موکت این است که به جای کشیدن اسفنج یا حوله روی موکت ، آن را روی لکه بگذارید و کمی فشار دهید. زدن یک ضربه کوچک کمک می کند که لکه جذب اسفنج شود.

  • مرحله دوم

محلول شوینده استفاده کنید. از حوله مرطوب استفاده کنید و به مدت سه الی پنج دقیقه با اسفنج آغشته به محلول شوینده به قسمتی از موکت که لکه گرفته ضربه بزنید. دقت کنید که اصلا مالش ندهید. کشیدن حوله یا اسفنج روی لکه باعث پخش شدن آلودگی به قسمت های بیشتری از موکت می شود.

  • مرحله سوم

از یک حوله مرطوب آغشته به سرکه سفید (رقیق شده) استفاده کنید. برای این کار حتما یک پیمانه سرکه سفید را با سه پیمانه آب رقیق کنید. موکت را با این محلول خیس نکنید. اسفنج را به محلول سرکه سفید رقیق شده آغشته کنید و در جهت خواب پرزهای موکت به آرامی روی آن بکشید.

  • مرحله چهارم

دوباره لکه را بزنید! با زدن چند ضربه دیگر لکه را به طور کامل از موکت حذف کنید. وقتی از محلول رقیق شده سرکه سفید استفاده می کنید ، بهتر است برای خشک شدن موکت آن را در معرض تابش نور خورشید قرار دهید.

professional carpet cleaner cleaning carpet stain jpg 600x390 1 Paktin | پاکتین
iman
ارسال دیدگاه